10 sposobów na oszczędne zakupy

 

Bardzo często jest tak, że gdy odchodzimy od sklepowe kasy wiele osób zadaje sobie pytanie skąd taki wysoki rachunek do zapłacenia. Jednak zakupy w markecie nie musza rujnować budżetu, jeśli tylko będzie się przestrzegać kilku zasad, dzięki którym ograniczy się istotnie wydatki.

Na zakupy z listą

Jeśli wybieramy się na zakupy będzie trzeba zabierać ze sobą listę z tym co będzie nam na tych zakupach potrzebne. To istotna sprawa, ponieważ ograniczy się kupowanie rzeczy, które nam nie będą w ogóle potrzebne.

Na zakupy najedzonym

Jeśli wybieramy się na zakupy nie możemy być głodni, ponieważ wtedy na pewno kupować będziemy więcej rzeczy i zazwyczaj jest tak, że wśród tych rzeczy będą również takie produkty, które nie będą nam potrzebne a kupimy je dlatego, że będziemy w danej chwili bardzo głodni.

Na zakupy co parę dni

Zdecydowanie lepiej wybrać się na zakupy raz tygodniu. Kupując codziennie pojedyncze rzeczy na pewno będziemy coś dokupywać i taka sytuacja sprawi, żę zakupy na pewno nie będą ekonomiczne.

Uważamy na sztuczne promocje

Przed zakupami trzeba się także zastanowić nad tym jakie promocje maja rację bytu czy przypadkiem nie jest to sztuczna promocja, byle tylko zachęcić nas do kupowania

Daty ważności

Ważne będzie także sprawdzać jakie daty ważności ma ten produkt, który jest nam proponowany. Niekiedy okazuje się bowiem, że kupujemy produkt, którego termin albo już minął albo zaraz się skończy i musimy go wyrzucić.

Towar w dużym opakowaniu z krótkim terminem

Jeśli produkt jest w dużym opakowaniu unikamy kupowania go, gdy termin ważności jest krótki, ponieważ większość i tak będzie trzeba wyrzucić,

Sprawdzamy dolne półki

Produkty znajdujące się na wysokości oczu są najczęściej najdroższe – to te produkty, które sklep tak naprawdę będzie chciał nam sprzedać. Warto patrzeć na półki dolne, gdzie są tańsze produkty z mniejszą marżą sklepu a jakościowo nie są one gorsze.

Kupujemy wspólnie

Propozycją może być również wspólne kupowanie z innymi, dzieląc się kosztami, szczególnie, gdy kupować się będzie duże przedmioty, których samemu się nie zużyje.

Zobacz aktualne gazetki promocyjne!

Zabieramy własne torby

Warto będzie się także decydować na to, by do sklepów zabierać własne torby na zakupy. dzięki temu unikniemy niepotrzebnego wydatku i na każdych zakupach można oszczędzić złotówkę.

Unikamy zakupów w godzinach szczytu

Unikamy sklepu w godzinach szczytu, ponieważ wtedy spotkamy tam masę ludzi, stracimy czas przy kasie a takżę bardzo często pieniądze, ponieważ przy kasie sporo małych przedmiotów znajdzie się w naszym koszyku.

Autor

Daria Sowińska

Redakcja zdrowewarzywko.pl