Smart shopping - tanie zakupy w zasięgu ręki

Smart shopping znany też jako inteligentne zakupy to przedsięwzięcie, które ma szansę na powodzenie jedynie wówczas, gdy będziemy w stanie odpowiednio się do niego przygotować.

Każda osoby przynajmniej raz na jakiś czas marzy o możliwości zakupu wymarzonego produktu po obniżonych kosztach, a odrobina samokontroli i zaangażowania sprawia, że mówimy o celu, który wcale nie jest aż tak nierealny, aby nie dało się go zrealizować. Warto zatem zapoznać się z podstawowymi regułami inteligentnego kupowania.

Smart shopping - działanie

Smart shopping ma przynajmniej kilka definicji, najlepiej jednak zapamiętać tą, która mówi, że mamy w jego przypadku do czynienia z rozsądnymi i sprytnymi zakupami. Jedna z jego podstawowych zasad zakłada odrzucenie pomysłu o wizycie w centrum handlowym tylko dlatego, że dzień, który właśnie mija, nie był udany, a my sami potrzebujemy pocieszenia. Tego rodzaju chwile słabości przynoszą jedynie krótkotrwałą ulgę.

Potem następuje odkrycie, że zakupy stały się niepotrzebnym obciążeniem domowego budżetu, warto więc pamiętać o tym, że nie powinno się kupować niczego pod wpływem impulsu. Jeśli wydaje się nam, że tym razem będzie inaczej, powinniśmy przypomnieć sobie, ile tego rodzaju zakupów zakończyło się już niepowodzeniem. Taka refleksja z pewnością sprawi, że zdrowy rozsądek powróci.

Inteligentne zakupy

Bony i kupony rabatowe

Oczywiście, nie oznacza to wcale, że mamy nie robić jakichkolwiek zakupów, należy jednak zawsze szukać tych ofert, które można uznać za najbardziej atrakcyjne nie zapominając, jak wiele korzyści niesie za sobą ich porównywanie w umiejętny sposób. Oczywiście, sprzedawcy często sami informują o obniżkach cen, nie można jednak zapominać również o różnego rodzaju zakupowych korzyściach takich, jak choćby karty lojalnościowe, bony, kupony, a nawet aplikacje na telefon komórkowy. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się też skanowanie kodów. Pozwala ono na przeanalizowanie interesującego nas produktu pod kątem jego ewentualnej obecności w Internecie. Niejednokrotnie okazuje się przy tym, że właśnie tam zakupy mogą być nawet o połowę tańsze.

Autor

Daria Sowińska

Redakcja zdrowewarzywko.pl