Czym jest SMART SHOPPING? Jak mądrze kupować owoce i warzywa?

Zakupy nie są równe zakupom. W momencie gdy kupujemy buty czy ubrania może to być dla nas również bardzo dobra zabawa.

Jeśli jednak kupujemy wyposażenie dla naszej spiżarni nie jest to już taka prosta sprawa. Niekiedy będzie to całkiem poważne wyzwanie dla nas. Czy wiecie jak nie dać się naciągnąć na sztuczne promocje? Jak więc kupować mądrze, czy zawsze te tanie produkty mają dobrą jakość?

Oferta Biedronki i Lidl

Przede wszystkim warto kupować produkty w znanych sklepach, takich jak Lidl czy Biedronka, ponieważ cechują się te sklepy dobrą jakością i świeżością produktów. A ponadto podobne markety często oferują różnego rodzaju promocje, dzięki którym można dobrze zaoszczędzić.

Czym jest SMART SHOPPING?

Mistrzowie zakupów potrafią porównać jakość produktów, funkcjonalność i skład w stosunku do proponowanej nam ceny. Decyzji o zakupie nie będzie się podejmować pod wpływem chwili. Nie można kierować się emocjami, ponieważ takie zakupy z emocjami najczęściej kończą się tak, że sporo na nich tracimy. Uprawiając tak zwany Smart Shopping będziemy w stanie kupować tanio i nie będzie to kosztem naszego zdrowia czy jakości jedzenia. W przypadku ubrań i produktów spożywczych dość prosto można sprawdzić skład i w ten sposób funkcjonalność, będzie można ocenić czy produkt jest dobry.

Owoce i warzywa

SMART SHOPPING, czyli co brać pod uwagę przy kupowaniu warzyw i owoców w gazetkach Lidla!

Tutaj sprawa jest już nieco trudniejsza, ale również mamy kilka zasad, jakie będzie można zastosować. Przede wszystkim przy owocach i warzywach należy kupować mało ale robić to często. W ten sposób bez robienia zapasów możemy mieć pewność, że nie będziemy wyrzucać zepsutych warzyw czy owoców. one zaś psują się dość szybko i ten problem jest poważny. Przed zakupami przygotowujemy listy posiłków i w ten sposób jak idziemy do sklepu już wiemy co będziemy chcieli kupować.

Świeże warzywa i owoce warto przetwarzać. Po tym jak zostaną one obrobione będzie można je między innymi zamrozić. Pamiętajmy, że na konkretne owoce czy warzywa są konkretne sezonowe miesiące i wtedy najlepiej będzie się na nie decydować. Poza sezonem można się decydować na mrożone i pakowane warzywa czy owoce. Pamiętajmy, żeby takie pakowane owoce dobrze sprawdzić pod kątem składu, czy nie ma tam sztucznych chemicznych dodatków, słodzenia sztucznego czy konserwantów.

Autor

Karolina Owczarek

Redakcja zdrowewarzywko.pl