Znaczenie gazetki promocyjnej dla prezentowania oferty sklepu

Pierwsze sieci handlowe nie maja w naszym kraju zbyt długiej historii, pojawiły się bowiem w Polsce zaledwie kilkanaście lat temu. Ich obecność wywołała rewolucję w handlu postrzeganym jako całość, doprowadziła jednak również do innej zmiany, choć ta nie jest aż tak zauważalna.

Właśnie pojawienie się dużych sieci handlowych sprawiło, że w Polsce swoją obecność zaznaczyły gazetki promocyjne. Dziś wydają się one nam czymś oczywistym, wtedy jednak były sposobem promocji nowym i nieoczekiwanym. Badania potwierdziły jednak, że gazetki spotkały się z wyjątkowo dobrym przyjęciem, co zresztą można zauważyć do dziś. Kolejne z nich pojawiają się niemal codziennie na klatkach schodowych i w skrzynkach pocztowych, a potencjalni klienci często czekają na nie przyznając, że ich lektura ułatwia im planowanie zakupów.

Gazeta promocyjna

Przyjmuje się, że przynajmniej raz w miesiącu kontakt z gazetką ma ponad połowa wszystkich kupujących. Co więcej, duży odsetek przyznaje się do jej oglądania i wyboru zakupów w danym sklepie właśnie dlatego, że gazetka wskazała na jego atrakcyjność. To właśnie gazetki promocyjne stają się zatem jednymi z najskuteczniejszych produktów reklamowych, które można wykorzystywać we współczesnym handlu. Za ich wydawanie odpowiadają najczęściej największe sieci sklepów, można jednak spotkać je również w mniejszych marketach, a nawet w sklepach budowlanych.

Gazetki promocyjne

Okazje cenowe

Ponieważ jednak mamy do czynienia z wyjątkowo skuteczną formą promocji, nie zaskakuje i to, że gazetki stają się atrakcyjne również dla lokalnych sprzedawców. Ci mogą poinformować za ich pośrednictwem nie tylko o przystępnych cenach, ale również o tym, że przygotowana przez nich oferta jest znacznie większa niż mogłoby się to nam wydawać. Nie brakuje też gazetek tematycznych z ofertą dotyczącą jednej grupy towarów.

Właśnie tak należy definiować gazetki związane z ogrodem, początkiem roku szkolnego albo zbliżającymi się świętami. Klient może dowiedzieć się dzięki temu o promocjach i przecenach, obok zdjęcia produktu na ogół podawana jest bowiem zarówno wyższa, jak i niższa z cen. Oprócz gazetek promocyjnych, oszczędzić możemy także korzystając z kuponów rabatowych. Znajdziesz tam wiele okazji cenowych na odzież w sklepach Orsay.

Autor

Natalia Kalita

Redakcja zdrowewarzywko.pl