Papier toaletowy może zniknąć ze sklepów przez przepisy UE

Wzrost cen papieru toaletowego nie jest spowodowany brakiem materiałów czy zasobów, ale raczej pewnymi przepisami ustanowionymi przez Unię Europejską. Unia Europejska wprowadziła ograniczenia w produkcji tradycyjnego papieru toaletowego z drewna, a zamiast tego zachęca do stosowania innych surowców. W rezultacie wielu konsumentów musi płacić więcej za papier toaletowy niż wcześniej. Ma to wpływ nie tylko na nasze portfele, ale także na środowisko, ponieważ wiele nowych surowców dostępnych do produkcji papieru toaletowego może pochodzić z niezrównoważonych źródeł. W sumie jest to nieoczekiwane przypomnienie, że nawet produkty codziennego użytku nie są odporne na coraz bardziej kosztowną transformację cyfrową, która dzieje się wokół nas.

Papier toaletowy zniknie ze sklepów?

Rozporządzenie w sprawie łańcuchów dostaw bez wylesiania, które przyciąga uwagę Unii Europejskiej, może mieć nieoczekiwane konsekwencje: brak papieru toaletowego na półkach sklepowych. W miarę jak producenci dostosowują się do wymogów ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju określonych w tym rozporządzeniu, niektórzy mogą być zmuszeni do wyboru pomiędzy produkcją artykułów, na które już istnieje zapotrzebowanie, a zwiększeniem produkcji papieru toaletowego w celu zaspokojenia potrzeb konsumentów w całej Europie. Skoro niektóre fabryki decydują się nie utrzymywać w magazynie maszyn do produkcji bibuły potrzebnej do wytwarzania papieru toaletowego, można się zastanawiać, czy wkrótce nie stanie się on rzadkim towarem. Jak zaspokoimy naszą podstawową potrzebę czystości, gdy to się stanie?

Gdzie tanio kupić papier toaletowy?

Przy obecnym globalnym wzroście cen papieru toaletowego, znalezienie dobrej oferty na niego może być trudne. Na szczęście dwa francuskie sklepy, Intermarche i E.Leclerc, oferują ekonomiczne rozwiązanie. Papier toaletowy Velvet Chamomile and Aloe firmy Intermarche kosztuje zazwyczaj 14,99, ale obecnie jest dostępny w opakowaniach po 8 rolek za 12,99. Tymczasem papier toaletowy Velvet E.Leclerc dostępny jest w opakowaniach po 12 rolek Delicate White/Chamomile w cenie 15,99 za opakowanie. W Kauflandzie papier toaletowy Velvet, który również jest dostępny w zestawie 12 rolek w tej samej cenie 15,99 za opakowanie. Są to najlepsze oferty sklepów, jeśli chodzi o zakup papieru toaletowego tanio z dobrą jakością.

Autor

Natalia Kalita

Redakcja zdrowewarzywko.pl